It’s Our One Life – Społeczność Kobiet Poszukujących

Zapraszam Cię do Społeczności Kobiet Poszukujących.

W idei harmonii i dialogi pomiędzy Kobietami i Mężczyznami, będziemy tutaj pisać, czytać, pokazywać i mówić o ważnych dla nas sprawach, wydarzeniach, historiach.

Dziś przechodzimy transformację społeczną. Ruchy kobiece są coraz silniejsze i bardziej prężne. Pracując terapeutycznie z dużą ilością kobiet, wielokrotnie dochodzimy do pytania o to, co to znaczy być kobietą? Jak zdefiniować swoją siłę i moc? Okazuje się, że mylimy moc z przemocą. Wydaje nam się, że silna kobieta, to kobieta-harpia. Skąd jednak znaleźć odpowiedź na to pytanie? Kto nam na nie odpowie? Nie zapytamy niestety naszych matek czy babć, bo one wiedzą na ten temat jeszcze mniej, wdrożone przez czasy, patriarchat w role, które przyjęły bezrefleksyjnie, karmiąc nas swoją niedolą i żalem. Karmiąc nas też pogardą i niechęcią do mężczyzn. Co zatem zrobić? Tylko szukać! szukajmy w samych sobie, w naszych sercach, odpowiedzi na najważniejsze pytanie – kim jestem. Kim jestem jako JA? Kim jestem jako Anima w kontakcie z Animusem?

Jako kobieta, chcę pomóc kobietom w odnajdywaniu dróg, byśmy dojrzewały do dorosłości i pełni, będąc gotowe na spotkanie z Animą i Animusem, z Kobietą i Mężczyzną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *